1. Anasayfa
  2. Tüp Bebek Fiyat

Tüp Bebek Fiyatları, Tüp Bebek Tedavi Fiyatları 2022-2023

Tüp Bebek Fiyatları, Tüp Bebek Tedavi Fiyatları 2022-2023
0

Tüp bebek tedavisi fiyatı en çok merak edilen konular arasında ilk sırayı almaktadır. Tüp bebek fiyatı bir çok neden ike değişiklik göstermesi sebebi ile net bir fiyat ortaya çıkmamaktadır. Tüp bebek tedavisi fiyatı 2022-2023 yılı için bir çok yerden fiyat öğrendik bunlar tüp bebek tedavisinin planlanması, deneme sayısı, işleyişi, aşamlaları gibi farklı ücretler olabilmektedir. Tüp bebek tedavisi fiyatı 2023 yılında ne olacağıda tam bilinmemekle beraber 2022 yılındaki tüp bebek fiyatı ile aynı olacağı kesin değildir. Lafı fazla uzatmadan tüp bebek fiyatı hakkındaki yazımıza geçelim.

Tüp Bebek Fiyatları Değişkendir !

Tüp fiyatları değişkendir! Bunu yazmamızın nedeni  tüp bebek fiyatları en çok merak edilen, internette araştırılan konulatın başını çekmektedir.Tüp bebek tedavisi fiyat bulmak kafanızı bir hayli karıştıracaktır. Tüp bebek Fiyat araştırması yapmaya başladığınız an büyük olasılıkla her kafadan ayrı farklı ses çıkacaktır. Daha önce tüp bebek tedavisi almış kişiler konuşsanız bile, karşınıza çok farklı fiyatlar çıkabilir. Sebebi her çiftin değişen tedavi yöntemleri olabilmekte.Bununla beraber, tüp bebek tedavisi fiyatları ikamet ettiğiniz şehre, sizin tercih ettiğiniz kliniğe ve hatta hastadan hastaya önemli ölçüde farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple, çok fazla değişken bulunurken, kafanızın karışması normal. 2022 yılı ve 2023 yılı için tüp bebek fiyatları en güncel fiyatlandırmalar ve ortalama maliyetini etkileyebilecek faklılıklar hakkında bilgi vermeye çalışacağız…

Tüp Bebek Tedavisi Maliyeti Neleri İçerir?​

Tüp bebek tedavisi ile bir çocuk sahibi olmanız birden fazla tedavi gerektirebilir. Ortalama tüp bebek tedavisi fiyatı 25-30 bin TL civarında tutabilir bununla beraber, denemeler sarısı ile birlikte 75-100 bin TL gibi bir fiyat aralığına varabilir buna göre bütçe ayırmanız gerekebileceğini anlayabilmelisiniz.

Tüp Bebek tedavisi fiyatları neye göre belirlenir.

-Danışmanlık hizmeti

-Ultrason taramalarının izlenmesi

-Kan testlerinin izlenmesi

-Profesyonel bir yumurta toplama prosedürü

-Sperm hazırlama

-Genişletilmiş embriyo kültürü

-Embriyo transferinden önce bir Progesteron seviyesi doğrulama kan testi

-Bir embriyo transfer prosedürü

-Hamilelik kan testi

-Hamilelik doğrulama ultrason taraması

-Embriyo dondurma

-12 aya kadar embriyoların saklanmasını da içerecektir.

Ayrıca tüp bebek tedavisi öncesinde yapılan bazı testlerde bulunmaktadır.

Anne adayı için gerekli olacak testler:

-AMH testi

-Ultrason taraması

-Histereskopi

-Kapsamlı genetik test

-ERA

-Emma ve Alice Testleri

Baba adayı için gerekli testler:

-Semen analizi

-Katı sperm morfolojisi

-Sperm Kromatin Yapı Testi

-Kapsamlı genetik testi

-Cerrahi sperm toplama-

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Ne Kadar ?
Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Ne Kadar ?

Tüp bebek tedavisi fiyatları değişebilmektedir.  Tedavinin fiyatı çiftin kaç deneme yapacağı artı ilaç masrafları gibi ilk denemede tutmadığına göre değişebilmekte. Fakat ortalama olarak tüp bebek tedavisi fiyatı 2022 yılı için 15.000 ile 25.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tüp bebek tedavisi fiyatı 2023 yılı için öngörülen ortalama fiyat ise 18.000 ile 28.000 TL arasında olacağı düşünülmekte. Ancak bu vermiş olduğumuz fiyatlar deneme sayısı ve farklı etkenler sebebi ile azalabilir ve ya artabilmekte. Kesin bilgi için uzman doktorunuza danışmak en iyi çözüm olacaktır.

Tüp Bebek İlaç Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek ilaç fiyatları 2022 yılı için tedavi boyunca kullanılan tüp bebek ilaçları toplam maliyeti ortalama olarak 5.000 ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Tüp bebek tedavisinde yumurta büyütme süreci uzadıkça kullanılan ilaç miktarı artmaktadır, Bu nedenle tüp bebek ilaçlarının harcamaları artmaktadır.Bu sebeple net bir tüp bebek ilaç fiyatları bilgisine ulaşamayız. 2023 yılı tüp bebek ilaç fiyatları ise öngörülere göre 1.000 ile 1.500 TL daha artacağı hesaplanmakta ancak bu fiyatlar bir çok nedenle değişiklik gösterebilir.

Acıbadem Tüp Bebek Fiyatları

Acıbadem tüp bebek fiyatları muayene, transfer ve tedavi deneme sayısı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama bir fiyat olarak Acıbadem tüp bebek fiyatları 2022 yılı için 20.000 ile 25.000 TL arasında değişmektedir. Acıbadem tüp bebek fiyatıları 2023 yılı için geçen yıla göre farklılık gösterebilir.

Medical Park Tüp Bebek Fiyatları

Medical Park tüp bebek fiyatları tedavinin yapılışı, muayene, testler, ilaçlar ve deneme sayısına göre değişebilmektedir. Medikal park tüp bebek fiyatları 2022 yılı için ortamala 20.000 ile 23.000 TL arasında değişilik göstermektedir. Medikal Park tüp bebek fiyatları 2023 yılı için geçen yıla göre artış olabileceği öngörülmektedir.

Bahçeci Tüp Bebek Fiyatları

Bahçeci tüp bebek fiyatları muayene, transfer ve tedavi deneme sayısı olarak değişiklik göstermektedir.Bahçeci tüp bebek fiyatları 2022 yılı için Ortalama bir fiyat olarak 22.500 ile 24.000 TL arasında değişiklik gösterebilir. Bahçeci tüp bebek fiyatları 2023 yılı için mevcut fiyatın üzerinde olacağı tahmin edilmektedir.

İstanbul Tüp Bebek Fiyatları

İstanbul tüp bebek fiyatları ortalama olarak değişen nedenlerden farklılık göstermektedir. Ortalama istanbul tüp bebek fiyatları 2022 yılı 20.000 ile 25.000 TL arasında değişiklik gösterebilir. İstanbul’da tüp bebek fiyatları 2023 yılı için ortalama 2022 yılı fiyatlarının üzerinde olacağı tahmin edilmektedir.

Tüp bebek tedavisi fiyatları 2023Tüp Bebek Fiyatları Sıkça Sorulan Sorular

Tüp bebek fiyatları bugün araştırdığınızda internette en çok sorulan sorular arasında olduğunu göreceksiniz. Daha önce tüp bebek tedavisi gören kişiler yorumlar bölümüne ve ya Forum ,Soru-cevap kısmına tecrübelerini aktarması bu yola çıkmış anne adayları için yön gösterme niteliği taşıyabilir.

Tüp Bebek Tedavisi için SGK Karşılama şartları nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) şartları taşıyan çiftlere uygun bir ücret ile tüp bebek tedavisi yaptırmaktadır. Peki tüp bebek tedavisi devlet hastanesi heyet raporu almanın şartları nedir?

-Normal yollarla bebek sahibi olamayan ve yardımcı üreme yöntemilerine ihtiyaç duyulduğunun kurul tarafından rapor edilmesi,

-Anne adayının 23 yaşından küçük, 39 yaşından büyük olmaması

-Son 3 yıldır, diğer yöntem tedavilerden sonuç alınamadığı kurul tarafından rapor edilmesi,

-SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı girişi olup 5 yıllık en az 900 gün priminin ödenmiş olması,

-Bu rapor alınması halinde tüp bebek tedavinin bir kısmını SGK  karşılanmakta. Örneğin; Tüp bebek tedavisi aşamasında hasta  bir ilaç almış ise, bu ilaç rapor ile başvurulduğunda SGK ilacın ücretinin yarısını karşılamaktadır.

Gönderiye Oy Ver!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir