1. Anasayfa
  2. Tüp Bebek Gündem

Tüp Bebek Yöntemi İle 20 Yıllık Özlemleri Son Buldu

Tüp Bebek Yöntemi  İle 20 Yıllık Özlemleri Son Buldu
1

Kayseri’de ikamet eden İ. Durmuş ve eşi G. Durmuş çifti tüp bebek yöntemi ile 20 yıllık özlemleri son buldu. Tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelen çoçuklarına M.Yakup adını verdiler. Bebeklerini kucağına alan kayserili çift anne ve baba olmanın heyecanını yaşadılar.

Kayseri’de yaşayan İ. Durmuş ve eşi G. Durmuş çifti normal yollar ile bebek sahibi olamayınca tüp bebek tedavisine başladı. Çift 8 kere tüp bebek denemesi yapan ve ayrıca birçok tedavi yöntemini deneyen çift, daha sonra özel bir hastanede tüp bebek merkezinden Uzman bir doktora başvurdu. Yapılan tedavi ve tetkikler sonucunda anne adayına embriyo transferi başarıyla gerçekleştirildi. Embriyo transferi sayesinde gebelik elde edildi. Sağlıklı geçen bir gebelik döneminin ardından sezaryen ile doğum yapan Anne G. Durmuş, 4 kilo ağırlığındaki ve M. Yakup adını verdikleri bebeğini dünyaya getirdi.

Tüp Bebek Tedavisinde Pes Etmedik

Baba İ. Durmuş uzun süre tüp bebek tedavisi gördüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Başka merkezlerde tüp bebek denemelerimizin başarısızlıkla sonuçlanması nedeniyle pes etmeyerek tavsiye üzerine buraya geldik. Kadınların tedavi sürecindeki psikolojisi çok önemli ve eşim buraya daha rahat, kendini mutlu hissederek geliyordu. Merkezin tüm çalışanları bu süreçte bizim için bir aile gibiydi. Onların desteği bizim için çok önemliydi. Tüp bebek tedavisi normal bir doğum süreci gibi olmuyor. Uzman Doktorumuzun bu konuda desteğini her zaman yanımızda hissettik. Her geldiğimizde tüp bebek tedavisi ile ilgili sorularımıza sade ve anlaşılır yanıtlar aldık. 38+2. haftanın sonunda bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldık.”

Tüp Bebek Yöntemi  İle 20 Yıllık Özlemleri Son Buldu
Tüp Bebek Tedavisi Sonucunda Bebeklerine Kavuştular

Doç. Dr. ise, Durmuş çiftinin tüp bebek tedavisi için kendilerine başvurduğunu ve gebelik sürecinin tüm aşamalarını titiz bir şekilde takip ettiklerini anlatarak, “Hastamız 8 denemeden sonra bizde yapılan 9’uncu denemede kişiye özel yapılan tüp bebek tedavisiyle gebe kaldı. Sorunsuz geçen bir gebelik sürecinin ardından bebeklerine sağlıklı bir şekilde kavuştular. Tüp bebek tedavisinde merkezinin donanımlı olması, hekim ve embriyologların tecrübeleri başarıyı etkileyen faktörlerdendir ve gerçekten çok önemlidir. Bugüne kadar çok sayıda aileyi bebek hayallerine kavuşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Gönderiye Oy Ver!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 12 Kasım 2022

    Sabır, fedakarlık ve destek tüp bebek aşamalarında pes etmemek sonuç sevindirici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir